Wycieczka do Gliwic klasy 5a

26 października klasa 5a, pod opieką nauczycielek: Katarzyny Ficek oraz Anny Nogi,  uczestniczyła w wyjeździe do położonych na Górnym Śląsku Gliwic.

Pierwszym puktem programu wycieczki była wizyta w Funzeum – kreatywnym muzeum światła i koloru, gdzie sztuka oraz nauka spotykają się z dobrą zabawą. Funbirynt, basen z piłeczkami, największe pianino podłogowe w Polsce, świecące huśtawki to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na dzieci w tym niezwykłym miejscu. Możliwość wielozmysłowego poznawania muzealnej rzeczywistości przyniosła wszystkim wiele uśmiechu i radości.

Po wizycie w Funzeum, piątoklasiści skierowali swoje kroki do Kolejkowa, gdzie zwiedzający mają możliwość przeniesienia się do nietuzinkowego świata w minaturze, obejmującego nie tylko liczne makiety kolejowe, lecz również prezentującego maleńkie miasteczka, wsie, jak również sceny fikcyjne oraz autentyczne wydarzenia i budowle z terenu Górnego oraz Dolnego Śląska. Zwiedzanie Kolejkowa uczniowie zakończyli udziałem w warsztatach, podczas których dzieci wykonywały miniatury wagoników.

Pomimo zmęczenia, piątoklasiści szczęśliwi i zadowoleni wrócili do Inwałdu. Ten wyjazd z całą pewnością na długo zostanie w pamięci uczestników wycieczki.

Tekst i foto: Katarzyna Ficek

Skip to content