Wycieczka do Chorzowa

Wycieczka do Chorzowa

7 czerwca siódmoklasiści z naszej szkoły oraz ich opiekunowie wyruszyli na kolejną wycieczkę autokarową. Tym razem celem naszej wyprawy był położony na Górnym Śląsku Chorzów.

Pierwszy punkt wycieczki stanowiła wizyta w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Miejsce to zajmuje obszar o powierzchni 47,5 ha i jest trzecim pod względem powierzchni ogrodem zoologicznym w Polsce. Znajduje się w nim 2681 zwierząt, należących łącznie do 312 różnych gatunków. Dzięki temu, iż podczas zwiedzania ZOO towarzyszył nam przewodnik, poznaliśmy wiele interesujących ciekawostek na temat dzikich zwierząt żyjących w odległych rejonach świata. W znaczący sposób poszerzyliśmy także naszą wiedzę na temat zagrożonych gatunków, wymagających szczególnej ochrony, które przetrwały właśnie dzięki ogrodom zoologicznym.

Drugi punkt naszej wyprawy stanowiło zwiedzanie Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie. Ten utworzony w 1975 roku i zajmujący powierzchnię ekspozycyjną 35,6 ha skansen, obejmuje 78 obiektów małej i dużej architektury z obszaru Górnego Śląska oraz Zagłębia Dąbrowskiego, zbudowanych z drewna. Położony jest na terenie Parku Śląskiego. Z całą pewnością wizyta w tym miejscu to prawdziwa podróż do przeszłości, dzięki której można przyswoić sobie wiele informacji na temat warunków życia oraz dawnych obrzędów, obyczajów i tradycji naszych przodków.

Lekko zmęczeni, lecz bogatsi o nowe doświadczenia i przeżycia, wróciliśmy do naszych domów. Pogoda kolejny raz nam dopisała. Wycieczka do Chorzowa niewątpliwie była bardzo udana, a wspomnienia z dzisiejszego wyjazdu zostaną z nami na bardzo długo.

Skip to content