Uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Inwałdzie z pasją oraz dużym zaangażowaniem biorą udział w licznych zawodach i konkursach sportowych.

22 marca bieżącego roku odbyły się rozgrywki w ramach turnieju ” Z podwórka na stadion” o puchar Tymbarku. W kategorii U 10 naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich: Nikodem Guzdek, Kacper Rokowski, Kacper Wojewodzic, Jakub Borek, Arkadiusz Rymarczyk, Franciszek Walaszek, Stanisław Trzaska i Dominik Pytel. W rozgrywkach wzięły udział trzy szkoły z gminy Andrychów: SP5 Andrychów, SP4 Andrychów oraz ZSS Inwałd. Drużyny grały systemem” każdy z każdym”, dwa razy po 12 minut. Po bardzo zaciętej walce zawodnicy z Inwałdu zdobyli największą ilość punktów i tym samym uzyskali awans do turnieju powiatowego. Ten etap rozgrywek odbył się 19 marca 2023 r na stadionie Skawy Wadowice. W deszczową pogodę spotkało się pięć zespołów z powiatu wadowickiego: Szkoła Podstawowa z Woźnik, Meritus Brody, Szkoła podstawowa z Inwałdu, Szkoła Podstawowa z Ryczowa i Campus Bemke. Nasza drużyna w pierwszym meczu zremisowała z Ryczowem 3-3, a potem uzyskała zwycięskie wyniki kolejno z Brodami (7-1) oraz z Woźnikami (3-1). Mecz finałowy, z niepokonanym Campusem Bemke, niestety pokazał, że przeciwnik był w lepszej kondycji i wygrał 3-0. Drużynę z Inwałd reprezentowali: Nikodem Guzdek, Kacper Wojewodzic, Kacper Rokowski,
Arkadiusz Rymarczyk, Franciszek Walaszek, Jakub Sordyl i Dominik Pytel. Miesiąc później, 17 kwietnia 2023 roku, dziewczęta z Zespołu Szkół Samorządowych w
Inwałdzie wywalczyły mistrzostwo powiatu w drużynowych biegach przełajowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W skład „złotej” drużyny weszły: Maria Bogucka (7a), Wiktoria Dwornik (7b), Barbara Hałat (8a), Emilia Pikoń (8a), Aneta Kręcioch (8a) oraz Emilia Bodzioch (8b). Pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajęła natomiast Aneta Kręcioch (8a). Uczennice awansowały do odbywających się 21 kwietnia finałów wojewódzkich, podczas których godnie reprezentowały powiat wadowicki, ostatecznie plasując się w środku stawki (inwałdzkie biegaczki zajęły 9 miejsce na 18 startujących w zawodach drużyn.

Na zakończenie trzeba też przypomnieć, iż 20 kwietnia odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w rozgrywkach indywidualnych w tenisie stołowym dziewcząt. Uczennica klasy 6a, Zuzanna Piekarczyk, obroniła wówczas tytuł Mistrzyni Województwa Małopolskiego, wygrywając wszystkie mecze bez straty seta.

Serdecznie gratulujemy wszystkim dotychczasowych osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

Tekst i foto: Katarzyna Rusinek

Skip to content