Uczniowie z Inwałdu stają na podium BRD

Dnia 26 kwietnia 2022 odbył się finał powiatowy  Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Konkurs zorganizowany został w dwóch grupach rywalizacyjnych. Grupę I stanowili uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat, natomiast grupę II – uczniowie starsi. Zawody przeprowadzone zostały w  Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Wieprzu.

Uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Inwałdzie  zakwalifikowali się do etapu powiatowego zarówno w starszej, jak i młodszej grupie wiekowej.

Sprostali oni stawianym przez organizatorów konkursu wymaganiom i ostatecznie uzyskali bardzo dobre rezultaty.

W starszej grupie wiekowej inwałdzką placowkę reprezentowali: Dawid Bodzek, Rafał Leśniak i Adam Ochmanek.

Drużyna osiągnęła duży sukces, plasując się na turniejowym podium na II miejscu. Tym samym młodzi inwałdzianie kolejny już raz obronili tytuł wicemistrza powiatu wadowickiego.
Również ich młodsi koledzy uzyskali w rywalizacji wysokie wyniki. Drużyna w składzie: Filip Gawron, Wiktoria Rzegotka, Wiktoria Lachendrowicz oraz Antoni Maciejczyk zajęła finalnie III miejsce.

Wszyscy zawodnicy uczestniczyli w następujących konkurencjach: jazda po torze sprawnościowym, jazda po miasteczku ruchu drogowego oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Ponadto rozwiązywali test wiedzy o ruchu drogowym oraz test dotyczący zasad przejazdu przez skrzyżowanie. Drużyny przygotowywała do turnieju mgr Dorota Buda. Pani pielęgniarka Janina Sordyl zadbała o wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Rok szkolny 2021/2022 okazał się kolejnym dobrym dla inwałdzkich „beerdowców”. Ciężka oraz systematyczna praca przyniosła dużo satysfakcji i radości.

Skip to content