Turniej szachowy

Gra w szachy ma wiele aspektów,

które są przydatne w codziennym życiu,

takie jak planowanie, koncentracja i kreatywność.

Uczysz się wygrywać i radzić sobie z porażką.

Judit Polgar

najwyżej notowana szachistka świata

                            w latach 1989 – 2015

W szkole w Inwałdzie od wielu lat doceniana jest gra w szachy, dlatego uczniowie klas drugich i trzecich biorą udział w zajęciach „Edukacja przez szachy”. Ta królewska gra uczy logicznego myślenia, kreatywności, przewidywania, a także umiejętności rywalizacji.

W roku szkolnym 2022/2023 w klasach drugich i trzecich odbył się turniej szachowy w systemie kołowym. W każdej z klas zostali wyłonieni zwycięzcy.

Klasa 2a

 1. Leon Rusinek
 2. Szymon Rusinek
 3. Nikodem Mydlarz

Klasa 2b

 1. Adam Dwornik
 2. Łukasz Korbel
 3. Hanna Rymarczyk

Klasa 3a

 1. Rozalia Piotrowska
 2. Emilia Dziaduch
 3. Filip Brańka

Klasa 3b

 1. Franciszek Kargol
 2. Franciszek Walaszek
 3. Michał Bierczak

Dodatkowo zwycięzcy turnieju z klas drugich rozegrali partię o tytuł „Mistrza Szachowego Klas Drugich”. Zdobył go Leon Rusinek z klasy 2a. Również w klasach trzecich odbyła się taka partia szachowa. Tytuł „Mistrza Szachowego Klas Trzecich”  otrzymała Rozalia Piotrowska z klasy 3a. Nagrodami były statuetki szachowe wręczone przez Pana Dyrektora na uroczystym apelu.

Uczniowie wzięli również udział w dwóch konkursach: „Gram z mamą, gram z tatą” oraz „Uczę mamę, uczę tatę”. Oba konkursy miały na celu popularyzację szachów wśród członków rodzin. W pierwszym z nich wzięło udział 30 uczniów. Rozegrali oni 330 partii szachowych. W drugim konkursie wzięło udział 20 osób, które nauczyły grać w szachy 41 członków rodzin.

Wszyscy biorący udział w rozgrywkach zostali nagrodzeni medalami, dyplomami, ciekawymi książkami oraz grami planszowymi.

Tekst: Ewa Bryndza Foto: Paweł Wnęk

Skip to content