Święto Odzyskania Niepodległości – Fotorelacja

Akademia Patriotyczna w Inwałdzie z okazji Święta Niepodległości

Dla tych, którzy Polskę mają w sercu,

a Wolność we krwi.

Historia Polski to burzliwe dzieje. Ale historia to nie tylko królowie, wojny, bitwy, powstania… To też historia naszych przodków, rodzin, zwykłych ludzi: dziadka i wnuka, matki i córki, ojca i syna.

Ile lat Polacy naczekali się na tę chwilę, na chwilę wolności. Ile przelanej krwi… wylanych łez… cierpienia i tragedii… złamanych życiorysów… Szczęśliwe jest pokolenie, które o strasznych czasach bitew i powstań uczy się z podręczników, bo nigdy tego nie doświadczyło. ,,Żeby Polska była Polską” przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków. To im od 11 listopada 1918 r. zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Dziś ojczyzna oczekuje od nas tego, co najważniejsze – pamięci o jej wielkich synach i miłości do ziemi ojczystej.

Społeczność szkoły w Inwałdzie 10 listopada br. spełniła te oczekiwania. Podczas akademii uczciła bohaterów narodowych tamtych czasów i oddała im należny hołd.

Postawa młodzieży i dzieci inwałdzkiej szkoły jest powodem do dumy dla nauczycieli i rodziców. Pragniemy w naszej szkole kształcić pokolenia, które będą żyć w duchu codziennego patriotyzmu, poświęcenia dla ojczyzny i dla drugiego człowieka.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości składam Wszystkim Nauczycielom, Rodzicom, Uczniom i Dzieciom Przedszkolnym życzenia zdrowia, radości oraz wszelkiej pomyślności.
Życzę, aby praca szkolna i domowa bez wątpienia trudna i wymagająca przynosiła satysfakcję, zadowolenie oraz sukcesy dydaktyczne i wychowawcze.
Dziękuję bardzo serdecznie Wszystkim za rzetelne i sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych oraz pełnienie ról społecznych dla lepszej przyszłości swoich rodzin i naszej Ojczyzny – Polski.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji ze szkolnych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości.

Z wyrazami szacunku

Dyrektor ZSS w Inwałdzie

mgr Michał Kołodziejczyk

Skip to content