Sukcesy sportowe

Kontynuacja sukcesów w tenisie stołowym

Po sukcesie na szczeblu gminy nasza drużyna tenisistek stołowych – Zuzanna Piekarczyk z klasy VII a oraz Wiktoria Lachendrowicz z klasy VII b, ponownie okazały się najlepsze w zawodach powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt, rozegranych w Choczni w dniu 4 grudnia br. Trzy dni później nasza drużyna zajęła II miejsce w rozgrywkach rejonowych, awansując tym samym do finału wojewódzkiego.

Gminne zawody pływackie

W dniu 8 grudnia 2023 r. na krytym basenie w Andrychowie odbyły się gminne zawody pływackie. Naszą szkołę reprezentowało dziewięciu zawodników, z których pięciu uzyskało awans do finału powiatowego. Są to: Amelia Birecka z klasy III a, Aleksander Data z klasy III b, Karolina Sordyl z klasy IV a, Daria Chrapkiewicz z klasy IV b oraz Milena Urbańczyk z klasy VII a.

Akrobatyczne sukcesy naszej uczennicy

Maja Bierczak to uczennica klasy VI c. Jest zawodniczką Szkoły Akro Spas w Andrychowie i osiąga znaczące sukcesy w zawodach ogólnopolskich. W dniu 16 grudnia 2023 roku odbyły się Ogólnopolskie Zawody Korona Cup w skokach na ścieżce. Maja zajęła IV miejsce w kategorii kobiet klasa III.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst i foto: Katarzyna Rusinek

Skip to content