Pomagamy – Fotorelacja

Kształtujemy charaktery i wrażliwość

Od kilku tygodni jesteśmy świadkami nadzwyczajnego poruszenia. Lokalna społeczność – ludzie dobrej woli na wszystkie możliwe sposoby zbierają pieniądze dla kilkumiesięcznego Oliwiera, który walczy z SMA. Terapia genowa kosztuje 10 mln zł. To ogromna suma. Okazuje się jednak, że tak jak kropla drąży skałę, tak zaangażowanie wielu wrażliwych ludzi daje nadzieję, że wszystko będzie mieć pomyślny finał. Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji charytatywnej poprzez udział w warsztatach i pokazach tanecznych prowadzonych przez zespół taneczny SKOS oraz instruktorów z CKiW w Andrychowie.

Dnia 16 września członkowie zespołu gościli w naszej szkole. Dostarczyli dzieciom i młodzieży niezapomnianych wrażeń. Grupa zaprezentowała taniec współczesny oraz taniec hip – hop. Instruktorem i choreografem jest założycielka SKOS-u, pani Sylwia Balon. Tancerze przekonali nieprzekonanych, że taniec jest jedną z najzdrowszych form spędzania wolnego czasu. To również kształtowanie charakteru, nabieranie pewności siebie oraz pielęgnowanie pasji, ale przede wszystkim świetna zabawa w gronie rówieśników. Co więcej, zajęcia taneczne kształtują sylwetkę, grację i elegancję ruchu!  Wszechstronnie rozwijają wytrzymałość, zręczność oraz orientację przestrzenną. Pozytywnie wpływają na wzrost i rozwój, kształtując osobowość, odpowiedzialność oraz umiejętność współdziałania w grupie.

Następnie odbyła się część muzyczna.  Dyrektor Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, pan Leszek Ścibik,  pan Jerzy Górka – perkusista oraz pan Michał Guzdek – gitarzysta zachęcali dzieci do skorzystania z ich oferty. Na życzenie dzieci zagrali kilka utworów. Gra na instrumencie rozwija pamięć werbalną, zdolności manualne, a przez to także potencjał intelektualny. Konferansjer uświadomił słuchaczom, że mają swoją wrażliwość i ukryte talenty, które warto rozwijać. Tak można wyrazić emocje i rozwijać pasje. Prezentacji dokonał też Teatr Ruchu “Forma” działający przy Domu Kultury w Inwałdzie pod okiem pani Anety Lachendro.      .      

 Nie ulega wątpliwości, że dzisiejszy dzień był lekcją kreatywności oraz wrażliwości na piękno i potrzeby drugiego człowieka.

Skip to content