Ocalić od zapomnienia – Skwer Pamięci Narodowej

Szanowni Państwo !

W ramach organizowanego przy szkole w Inwałdzie Skweru Pamięci Narodowej, pragniemy oddać hołd i upamiętnić tych wszystkich inwałdzian, którzy walczyli w okresie zaborów o niepodległość Polski.

Chcemy także zachować wspomnienia o mieszkańcach naszej miejscowości poległych, zaginionych oraz zamordowanych w czasie II wojny światowej .

Nie możemy także zapomnieć o 88 inwałdzkich rodzinach, wysiedlonych przez Niemców.

W związku z powyższym Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Inwałdzie zwraca się z prośbą o podanie informacji o naszych lokalnych bohaterach

(dane osobowe, przydział wojskowy, walki, w których brali udział). Pragniemy bowiem pamiętać z imienia i nazwiska tych, którzy walczyli i polegli w obronie Ojczyzny.

Jeśli zatem ktoś z Państwa dysponuje tego typu informacjami, prosimy o bezpośredni kontakt z koordynatorem akcji – nauczycielką historii Panią Jolantą Kamińską lub sekretariatem szkoły pod nr telefonu 33 875 13 22.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą, o przekazanie treści tego ogłoszenia Państwa krewnym bądź znajomym, którzy mogliby posiadać tego typu informacje.

Z góry serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc.

Skip to content