Laboratoria Przyszłości

Zespół Szkół Samorządowych w Inwałdzie przystąpił do programu Laboratoria Przyszłości, który umożliwia prowadzenie ciekawych zajęć szkolnych z użyciem najnowszych technologii.
Zakupione wyposażenie będzie służyć rozwijaniu interdyscyplinarności, kreatywności, współpracy i innych umiejętności przydatnych na rynku pracy.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Przedsięwzięcie ma na celu stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą angażować uczniów, sprzyjać odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań oraz budować kompetencje przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu do naszej szkoły trafił nowoczesny sprzęt, w tym: Gogle Wirtualnej Rzeczywistości (VR), drukarka 3D, teleskop, mikrokontrolery, stacja lutownicza oraz aparat fotograficzny z akcesoriami.
Laboratoria przyszłości to inwestycja w lepszą przyszłość młodych ludzi poprzez wsparcie realizacji podstawy programowej, prowadzenie kół zainteresowań i zajęć dodatkowych.
Więcej informacji na temat programu: https://www.gov.pl/web/laboratoria

Skip to content