Laboratoria Przyszłości II

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoła w Inwałdzie otrzymała od państwa wsparcie finansowe, które umożliwiło zakup nowoczesnego wyposażenia. Uczniowie w trakcie zajęć chętnie korzystają z atrakcyjnego sprzętu.  Podejmują nowe zadania  związane  z drukiem 3d,  tworzeniem nowych kompozycji z klocków konstrukcyjnych jak również doskonalą umiejętności techniczne.

Pani Anna Noga oraz pan Rafał Kołodziejczyk odkrywają wraz z dziećmi tajemnice druku 3d. Tym razem większość wydruków związana była z tematyką bożonarodzeniową i walentynkową.

Klocki konstrukcyjne LEGO oraz zestawy edukacyjne Abilix Krypton dają mnóstwo możliwości do tworzenia według instrukcji, ale także pozwalają kreować własne projekty od podstaw.

Pani Dorota Buda nauczyła uczniów klasy szóstej jak należy korzystać ze stacji lutowniczej. Po omówieniu podstawowych informacji, młodzież mogła samodzielnie praktykować lutowanie.

Sprzęt nagłaśniający i nagrywający jest systematycznie używany w trakcie szkolnych apeli, uroczystości i ważnych wydarzeń.  Ponadto nowoczesny aparat umożliwił wykonanie upominków z okazji Dnia Babci i Dziadka przez najmłodszych uczniów. Była to również okazja do nauki obsługi pistoletów do klejenia na gorąco.

Wraz z postępem proste mikroskopy optyczne ewoluowały w zaawansowane technologicznie mikroskopy cyfrowe. Siódmoklasistki utrwalały umiejętność mikroskopowania. Obraz w naszych mikroskopach jest wyświetlany na kolorowym ekranie LCD, dlatego ten przyrząd sprawdza się podczas pracy grupowej. 

Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/web/laboratoria

Tekst i foto: Renata Czaderska

Skip to content