Laboratoria Przyszłości – 10/2022

Uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Inwałdzie mają możliwość korzystania podczas zajęć dydaktycznych z nowoczesnego wyposażenia, zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

W trakcie realizacji lekcji o tematyce jesiennej, dla dzieci z klas 2b i 3b zostały zorganizowane zajęcia w wykorzystaniem długopisu 3D. Pierwsze zetknięcie się z taką formą pracy dla naszych uczniów nie okazało się wcale trudnym zadaniem do wykonania. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem tworzyły jesienne kształty pisząc długopisem 3 D. Uczniowie nie mogą się już doczekać kolejnych zajęć z wykorzystaniem takiej techniki.

Program „Laboratoria przyszłości” umożliwił również zakup mobilnych tablic magnetycznych, które znalazły zastosowanie przy tworzeniu gazetek okolicznościowych. Jedna z nich zachęca uczniów do czytelnictwa, prezentuje ulubione książki z dzieciństwa naszego grona pedagogicznego.

Słuchanie – zaraz po mówieniu-  to kluczowa umiejętność, która ma ważny wpływ na poprawną komunikację w języku angielskim. Regularne słuchanie  poprawia rozumienie ze słuchu i minimalizuje ryzyko nieporozumień w przypadku np. wizyty w kraju anglojęzycznym. Bardzo dobrą jakość materiałów do słuchania w języku angielskim zapewniają zakupione w ramach programu głośniki.

Sprzęt nagłaśniający i nagrywający towarzyszył nam w trakcie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku mottem akademii były słowa C.K. Norwida: „Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce”. Kolejną okazją do korzystania z powyższych sprzętów był Apel Papieski, upamiętniający Świętego Jana Pawła II oraz uroczyste Pasowanie na Ucznia.

Zestawy klocków umożliwiły uczniom kreatywne projektowanie na zajęciach edukacyjnych.

Cyfrowy mikroskop z dotykowym ekranem sprawił, że lekcje biologii są bardzo interesujące. Obserwacje niewidocznych okiem organizmów jednokomórkowych i szczegóły budowy wewnętrznej organizmów wielokomórkowych przeprowadzili uczniowie klasy 5a, 5b, 5c oraz 6b. Łatwa obsługa pozwala na samodzielną pracę uczniów w trakcie lekcji.

Więcej informacji na temat programu: https://www.gov.pl/web/laboratoria

Skip to content