Laboratoria Przyszłości – 03/2023

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logo-Laboratoria_Przyszlosci_poziom_kolor-1-1024x575.png

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych oraz samodzielnego i kreatywnego  myślenia. Ponadto uczniowie rozwijali  predyspozycje matematyczne, przyrodnicze oraz informacyjno-komunikacyjne. Oprócz tego kształtowali umiejętność pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy.

W marcu najmłodsi uczniowie przygotowywali się na przywitanie wiosny oraz do Świąt Wielkanocnych. Wykonali piękne ozdoby: kwiaty, zajączki i jajeczka. Chętnie w swoich działaniach posługiwali się  drukarką 3d oraz długopisem 3d.

Uczniowie klas piątych poznali różnorodność tkanek roślinnych przy użyciu mikroskopu cyfrowego. Z zainteresowaniem pracowali na lekcji techniki korzystając ze stacji lutowniczej.

Zajęcia z wykorzystaniem klocków LEGO oraz robota edukacyjnego Abilix Krypton wspierały  uczniów w rozwoju kompetencji przyszłości. Przez zabawę, praktyczne doświadczenia i kreatywne wyzwania dzieci projektowały, budowały, a jednocześnie zdobywały  pewność siebie.

VR to zaawansowany projektor, który umożliwia wyświetlenie przedmiotów w trzech wymiarach. Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości większość uczniów ZSS w Inwałdzie miała  możliwość zapoznać się z  okularami wirtualnej rzeczywistości (VR).

Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/web/laboratoria

Tekst i foto: Renata Czaderska

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logo-Laboratoria_Przyszlosci_poziom_kolor-1-1024x575.png
Skip to content