Laboratoria Przyszłości – 02/2023

Nowoczesne technologie to nasza przyszłość. Są one wykorzystywane między innymi w medycynie, robotyce oraz coraz częściej w życiu codziennym. W lutym, sprzęt zakupiony przez naszą szkołę w ramach programu Laboratoria Przyszłości, był najczęściej używany przez najmłodszych uczniów. Mieli oni możliwość zapoznania się z cyfrowym mikroskopem, Goglami VR, drukarką 3D oraz klockami, które można programować.  

Lutownica to podstawowe wyposażenie warsztatu elektronika. Dlatego starsi uczniowie na lekcjach techniki praktykowali łącznie elementów metalowych oraz rozlutowywanie.

Ósmoklasiści zaprezentowali posługiwanie się gimbalem, w trakcie apelu podsumowującego wyniki w nauce po pierwszym semestrze. Silniczki gimbala automatycznie redukują wszelkie drgania powstające przez chodzenie, dlatego jakość nagrań naszych operatorów jest coraz lepsza.

Szóstoklasiści korzystając z aparatu i statywu wykonali szczegółową fotorelację z dyskoteki walentynkowej.

Na tablicach magnetycznych na co dzień wiszą gazetki tematyczne: „Patroni roku 2023” oraz „Bezpieczeństwo w Internecie”.  Ułatwiają one również naukę najmłodszym – na zajęciach logopedycznych. Czasami są wykorzystywane  do zadań specjalnych: jako ścianka fotograficzna i tablica informacyjna.

Na szkolnych zajęciach regularnie korzystamy z nowoczesnego wyposażenia zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/web/laboratoria

Skip to content