Laboratoria Przyszłości – 01/2023

Uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Inwałdzie chętnie i z dużym zaangażowaniem pracują podczas zajęć dydaktycznych, na których korzystają  z nowoczesnego wyposażenia, zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

W styczniu uczniowie mogli zapoznać się z przełomową technologią VR, która niewątpliwie zwiększa zaangażowanie i przyswajanie wiedzy. Kreatywne wizualizacje miejsc w trybie 360°, trójwymiarowe obiekty oraz złożone struktury są na wyciągnięcie ręki na lekcjach z okularami VR.

Gimbal Manfrotto ma za zadanie wspomaganie nagrywania filmów, poprzez stabilizację. Często  zastępuje statyw, dając większą swobodę ruchu nagrywającemu. Uczniowie trenowali pracę z nowym sprzętem i już wkrótce gimbal zostanie użyty do nagrywania szkolnych uroczystości.

Na lekcji techniki szóstoklasiści poznali lutowanie, czyli tworzenie metalicznych połączeń elektrycznych między dwoma elementami oraz usuwanie takich połączeń. Przed pracą ze stacją lutowniczą dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa.

Cyfrowy mikroskop z dotykowym ekranem umożliwia poznawanie otaczającego nas świata. Uczniowie poprzez uważne obserwowanie doskonalą swoje umiejętności praktyczne.

Na mobilnych tablicach magnetycznych umieszczone zostały prace plastyczne laureatów dwudziestej piątej edycji konkursu „Boże Narodzenie w oczach dzieci”.

Najbardziej popularnym zestawem zakupionym w ramach programu jest zdecydowanie LEGO® SPIKE, które wraz z aplikacją LEGO® Education SPIKE umożliwia budowanie i programowanie robotów – o różnym stopniu trudności.

Nieustannie pracuje również drukarka 3d. W styczniu prace dzieci dotyczyły głównie upominków z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Więcej informacji na temat programu: https://www.gov.pl/web/laboratoria .

Skip to content