Klasy siódme w Katowicach

24 listopada klasy siódme uczestniczyły w wycieczce do Katowic. Głównym punktem programu była wystawa BODY WORLDS – THE CYCLE OF LIFE – dotycząca anatomii człowieka. Uczniowie mieli możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Wszystkie zaprezentowane eksponaty to autentyczne ludzkie ciała. Pochodzą one od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu. Angelina Whalley twierdzi, że: „Ekspozycja przedstawia ciało nie tylko jako podstawę naszej fizycznej egzystencji, ale także jako zwierciadło naszego własnego stylu życia. Cokolwiek robimy lub czego nie robimy, to co jemy, jak i czy ćwiczymy – wszystko ma na nas fizyczny wpływ, zarówno pozytywny, jak i negatywny”.

Po wystawie uczniowie udali się do kina, gdzie obejrzeli film na motywach powieści Janusza Korczaka: „Kajtek Czarodziej”. Nastoletni bohater posiadał czarodziejskie moce, które sprawiły, że doświadczył wielu przygód…

Siódmoklasistom bardzo spodobała się praktyczna lekcja biologii, oglądali ją z zaciekawieniem oraz chętnie zadawali pytania przewodnikowi. Z kolei film dostarczył wielu wzruszeń, podkreślając wagę empatii, przyjaźni, uczciwości.

Foto i tekst: Renata Czaderska

Skip to content