Klasa 8a we Wrocławiu

W dniach 1-2 czerwca 2022 roku obyła się wycieczka klasy 8a do Wrocławia. Po czterogodzinnej podróży zwiedzanie zaczęliśmy od Hali Stulecia, w pobliżu której wzięliśmy udział w pokazie multimedialnej fontanny, oraz od spaceru po największym w Polsce ZOO, a w nim Oceanarium i Afrykarium. Z przystani ZOO przepłynęliśmy statkiem do Przystani Kardynalskiej rejsem po Odrze. Po zwiedzeniu Starego Miasta nieco zmęczeni zakwaterowaliśmy się hostelu przy ulicy Kazimierza Wielkiego, skąd udaliśmy się na pyszną obiadokolację. Pierwszy dzień wycieczki zakończyliśmy wieczornym spacerem po rynku.

Na drugi dzień po śniadaniu, gotowi na kolejne atrakcje, udaliśmy się na trzygodzinny spacer po mieście z Przewodniczką. Zobaczyliśmy między innymi Ostrów Tumski, Wieżę Matematyczną oraz Aulę Leopoldina mieszczące się w budynku Uniwersytetu Wrocławskiego. Szczególnie zainteresowały nas Stare Jatki, biblioteka Ossolineum. Warto wspomnieć również o niesamowitych zabytkowych kościołach oraz Katedrze Jana Chrzciciela. W czasie zwiedzania Starego Miasta niektórzy uczniowie szukali po drodze krasnoludków, które znajdują się w różnych miejscach, a po znalezieniu ich robili im zdjęcia. Wycieczkę zakończyliśmy wyjątkowym miejscem jakim jest Panorama Racławicka.

Program wycieczki był bardzo atrakcyjny. Pani Przewodnik przekazała nam dużą wiedzę na temat historii miasta, zabytków, miejskich legend i zwyczajów mieszkańców. Po drugim dniu wycieczki byliśmy już zmęczeni, ale wrażenia ze zwiedzania Wrocławia były warte tego wysiłku. Uczniowie zachowywali się bardzo kulturalnie i odpowiedzialnie. Wycieczka była udana. Dziękujemy rodzicom za jej organizację.

Skip to content