Dzień Papieski

„Od niego się nauczyłem, że trzeba sobie stawiać wymagania” – tak mówił o swoim ojcu Karol Wojtyła. I rzeczywiście, za radą ojca, stawiał sobie bardzo duże wymagania w każdej dziedzinie życia.

Jako papież, w przemówieniu na Westerplatte (18czerwca 1983 roku) dał nam wyraźne wskazówki: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali. Wbrew wszystkim mirażom ułatwionego życia, musicie od siebie wymagać. To znaczy właśnie „więcej być”. Przyszłość Polski zależy od was i musi od was zależeć. To jest nasza Ojczyzna – to jest nasze „być” i nasze „mieć”.

W duchu wdzięczności Świętemu Janowi Pawłowi II za każde dobro – każde słowo,  gest, uśmiech, które dzięki Niemu było i jest naszym udziałem, społeczność szkolna w Inwałdzie stara się oddać Mu należny hołd.

Również i w tym roku uczniowie naszej szkoły przygotowali pod okiem katechetów i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej uroczysty apel poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II. Dzięki tej „uczcie dla ucha i uczcie dla ducha” mogliśmy przypomnieć sobie na nowo Jego Osobę oraz niezwykle głębokie i zawsze aktualne nauczanie. Mogliśmy na nowo usłyszeć Jego głos, zobaczyć  w różnych sytuacjach. Piękną recytację dopełnił wspaniały śpiew solowy i chóralny pieśni i piosenek o głębokim przesłaniu. Bogata scenografia oraz galowe stroje uczestników były dopełnieniem uroczystego charakteru tegoż apelu.

Ten mały chłopiec, co gnał z latawcem, 

uczeń co serce wyrył na ławce,                                                                                                            

chłopiec, co z piłką ganiał dokoła,                                                                                                                                              

stał  się wspaniałym świętym Kościoła.

Skip to content