Cykliści z Inwałdu znów awansują do etapu powiatowego Turnieju BRD

19.03.2024r. odbył się Międzyszkolny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Najważniejszym celem zawodów było podjęcie działań na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Turniej został  przeprowadzony w dwóch grupach rywalizacyjnych:

– uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznik 2012 i młodsi), wchodzący w skład siedmiu drużyn – zwani dalej Grupą I,

– uczniowie szkół podstawowych (młodzież trzynastoletnia i starsza), również tworzący łącznie siedem drużyn – zwani dalej Grupą II.

W eliminacjach międzyszkolnych wzięły udział drużyny z gminy Andrychów i Wieprz. Zawody przeprowadzone zostały w Zespole Szkół Samorządowych w Sułkowicach – Bolęcinie. Nasi młodsi uczestnicy: Oliwia Sołek (klasa 5b), Anna Bryndza (klasa 5b), Adam Lachendrowicz  i Antoni Data (obaj z klasy 6a) wykazali się imponującą znajomością zasad ruchu drogowego, co zostało potwierdzone w teście wiedzy oraz na torze przeszkód. Drużyna osiągnęła bowiem duży sukces, plasując się na turniejowym podium na I miejscu. To dało jej awans do etapu powiatowego.

Również uczniowie należący do Grupy II mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności – tym razem w nieco bardziej złożonych zadaniach. Uczęszczający na co dzień do klasy 6 c: Laura Diac, Szymon Piekarczyk, Oskar Rokowski i Kornelia Orawiec, podobnie jak ich młodsi koledzy, również sprostali stawianym przez organizatorów konkursu wymaganiom i ostatecznie uzyskali bardzo dobry rezultat, zajmując II miejsce.

Obie drużyny przygotowywała do turnieju mgr Dorota Buda. Konkurs ten był nie tylko doskonalą okazją do nauki i zabawy, ale także stanowił wydarzenie, podczas którego mogliśmy podkreślić znaczenie edukacji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów na dalszych etapach zmagań!

Tekst i foto: Dorota Buda

Skip to content