Cykliści z Inwałdu ponownie na podium w finale powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 28.04.2023r. Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach pod patronatem Kuratorium Oświaty w Krakowie zorganizowała Eliminacje Powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Finał powiatowy przeprowadzony został w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Spytkowicach.
W zawodach, jak każdego roku, nie zabrakło uczniów z Zespołu Szkół Samorządowych w Inwałdzie. W tym roku cykliści z Inwałdu rywalizowali w kategorii „grupa II”, do której należą uczniowie urodzeni w roku 2010 i starsi. Rafał Leśniak, Adam Ochmanek i Dawid Bodzek sprostali stawianym przez organizatorów konkursu wymaganiom i ostatecznie uzyskali bardzo dobre rezultaty. Drużyna osiągnęła duży sukces, plasując się na turniejowym podium na II miejscu. Młodzi inwałdzianie tym samym kolejny już raz obronili tytuł wicemistrza powiatu wadowickiego. Rywalizacja obejmowała zadania teoretyczne i praktyczne. Uczestnicy rozwiązywali test
wiedzy dotyczący przepisów ruchu drogowego oraz test z określania kolejności przejazdu przez skrzyżowania. Zawodnicy zmagali się także z torem sprawnościowym zawierającym sześć przeszkód. W ten sposób oceniano praktyczną jazdę na rowerze. Ocenie podlegały również umiejętność jazdy po miasteczku ruchu drogowego oraz zdolności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Drużynę przygotowała do turnieju Dorota Buda. Pani pielęgniarka Janina Sordyl zadbała o wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Inwałdzcy „beerderowcy” przegrali tylko z drużyną ze Stronia, która co rok reprezentuje województwo małopolskie na szczeblu ogólnopolskim, tym bardziej jest to powód do dumy. Systematyczna praca zaowocowała kolejny raz.

Gratulujemy chłopcom ich wiedzy, sprawności motorycznych oraz wysokiej odporności na stres. Spotykać na drodze takich kierowców to sama przyjemność!

Tekst i foto:  Dorota Buda

Skip to content