Awans do etapu powiatowego Turnieju BRD


Dnia 31.03.2023r. odbył się Międzyszkolny Turniej Bezpieczeństwa w Ruch Drogowym dla uczniów Szkół Podstawowych grupy II (uczniowie trzynastoletni i starsi).
Najważniejszym celem turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.
W eliminacjach międzyszkolnych wzięło udział 9 drużyn z gminy Andrychów i Wieprz. Zawody przeprowadzone zostały w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie.
Młodzież reprezentująca Zespół Szkół Samorządowych w Inwałdzie sprostała stawianym przez organizatorów konkursu wymaganiom i ostatecznie uzyskała bardzo dobry rezultat. Drużyna w składzie: Adam Ochmanek (klasa VIIb), Dawid Bodzek (klasa VIIIb) i Rafał Leśniak (klasa VIIIb) osiągnęła bowiem duży sukces, plasując się na turniejowym podium na II miejscu. To dało jej awans do etapu powiatowego. Podczas turnieju uczniowie rozwiązywali test dotyczący znajomości przepisów ruchu
drogowego oraz test związany z zasadami przejazdu przez skrzyżowanie. Ich zadaniem była również jazda po torze sprawnościowym.
Zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach zmagań.

Tekst i foto: Dorota Buda

Skip to content