AKADEMIA PATRIOTYCZNA

Dnia 29 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbył się apel upamiętniający kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski. Następnie Pan Dyrektor Michał Kołodziejczyk krótko scharakteryzował istotę świąt związanych z dniem 1 maja, 2 maja i 3 maja. Kolejnym punktem programu była część artystyczna, w której przypomniano najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja. Informacje wzbogaciły naszą wiedzę historyczną o tym ważnym wydarzeniu patriotycznym.

Na początku występu narrator wyjaśnił nam, czym jest konstytucja i kogo ona dotyczy. Scenka odegrana przez uczennice klasy 6a na temat rozbiorów Polski oddawała klimat tych tragicznych wydarzeń. Na tle pięknych dekoracji uczniowie klas 1b i 2b odśpiewali znaną wszystkim piosenkę „Witaj majowa jutrzenko”. W dalszej części uczniowie klasy 7a odegrali scenkę, w której król Stanisław August Poniatowski „opowiedział” nam o tamtych wydarzeniach ze swojej perspektywy. Na sam koniec usłyszeliśmy piękne wiersze oddające miłość do ojczystego kraju recytowane przez uczennice klasy 4a. Występ dopełnili swoim pięknym śpiewem nasi uzdolnieni soliści. Niejednemu widzowi łezka zakręciła się w oku.

Apel bardzo podobał się zgromadzonej w hali sportowej widowni. Obudził uczucia patriotyczne wśród uczniów, a także w ciekawy sposób przedstawił wydarzenia historyczne.

Paulina Kruźlak

Skip to content