„Maleńka przyszła miłość…”

W zimową niedzielę 14 stycznia w hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Inwałdzie tłumnie zebrali się przybyli goście, by ponownie, choć na chwilę, móc zagłębić się w ciszę betlejemskiej nocy i jeszcze raz przeżyć radość z narodzin Jezusa, poprzez uczestnictwo w przedstawieniu jasełkowym.

Tematyka spektaklu nawiązywała nie tylko do historii Bożej Dzieciny, ale także do świątecznych tradycji i obyczajów ludowych. Zebranych gości uroczyście przywitał dyrektor szkoły, pan Michał Kołodziejczyk. Następnie uczniowie klasy pierwszej i trzeciej, prowadzeni przez panie: Bożenę Prochownik oraz Annę Nogę, wcielili się w postacie biblijne oraz ludowe, prezentując niezwykły występ artystyczno-wokalny, dzięki któremu widzowie mogli przypomnieć sobie piękno wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat. Przedstawienie uświetniły także tańce dzieci przedszkolnych oraz uczniów oddziału zerowego, przygotowanych przez panie: Elżbietę Talagę i Agnieszkę Pietraszek.

Piękna bożonarodzeniowa dekoracja, starannie dobrane barwne stroje, a także płynące prosto z serca teksty z wrażliwością oraz autentycznością składały hołd narodzonemu Jezusowi, przekazując widzom najważniejsze wartości płynące z narodzin Zbawiciela. Uroczyste spotkanie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: sołtys Inwałdu pani Grażyna Stuglik-Nizio oraz radny Rady Miejskiej w Andrychowie pan Zbigniew Rzadek. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Tekst: Bożena Prochownik;

Foto: Paweł Wnęk;

Skip to content